Yaşam

Başarılı Kovboy Filmlerinden Biri Olan Eski Dost Filminin Konusu Nedir? Eski Dost filminin oyuncuları kimlerdir?

1973 yılında vizyona giren başarılı western yapımlarından biri olan Old Friend sineması, uzun bir aradan sonra yeniden gündeme geldi. Kovboy filmleri arasında en dikkat çeken yapımlardan biri olan bu filmde başrollerde James Coburn ve Kris Kristoffersan gibi isimler yer alıyor. Old Friend’i izlemek isteyenler filmin konusunu ve oyuncu kadrosunu araştırmaya başladı. Peki Eski Dost filminin konusu nedir? Eski Dost filminin oyuncuları kimlerdir? Detaylar burada…

Eski Dost Filminin Konusu Nedir?

New Mexico’nun kötü şöhretli uyumsuzlarından biri olan Pat Garret, Lincoln Kasabası’nın güvenlik şefidir. Garret, eski dostu Billy the Kid’i gözaltına almak için elinden geleni yapar. Ancak Garret bu görevde zorlanır.

İki polisi öldüren Billy the Kid, arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Bütün kasaba Billy’ye kızgındır ve onun bulunmasını isterler. Garret, Billy’yi bulmaları için tüm kasabaya haber gönderir. Yeni şerif Garret, eski arkadaşı ve kötü şöhretli suçlu Billy the Kid’i bulmak için elinden geleni yapar.

Eski Dost Sineması Oyuncuları Kimlerdir?

  • James Coburn – Patt Garrett

  • Kris Kristofferson – Billy

  • Jason Robards – Vali Lew Wallace

  • Rudy Würlitzer

  • Katy Jurado – Bayan Baker

  • LQ Jones – Siyah Harris

Eski Dost Sineması Hakkında Merak Edilenler

1973 yılında vizyona giren Eski Dost filmi başarılı kovboy yapımları arasında yer almaktadır. Usta oyuncu kadrosu ve güçlü oyuncu kadrosuyla herkesi kendine hayran bırakan sinemanın yönetmen koltuğunda Sam Pekinpah oturuyor. Old Friend filminin senaryosunda Rudy Würlitzer ve Gordon Carroll yer alıyor. Film müziği Bob Dylan tarafından bestelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu