Haber

Heyelan sonrası oluşan ve Göle depremiyle derinleşen yarıklar ürkütücü.

ERZURUM’un Şenkaya ilçesine bağlı Sarıyar Mahallesi’ndeki 3 aileye ait konutların çevresinde heyelan sonrası oluşan çatlaklar, Ardahan’ın Göle ilçesinde eylül ayında meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından büyüdü. Yasin Yeşilyurt, arazideki yarık ve derin çukurlarla ilgili olarak Erzurum Valiliği ve AFAD’a başvurduklarını belirterek, “Her gece korku içinde uyuyoruz. Evlerimiz bize mezar olmadan şifa istiyoruz.”

Şenkaya ilçesine 26 kilometre uzaklıktaki Sarıyar Mahallesi’nde, hayvancılıkla uğraşan Tahsin, Yasin ve Binali Yeşilyurt’un meskenlerinin bulunduğu bölgede heyelan sonrası yarıklar oluştu. Ardahan’ın Göle ilçesinde 27 Eylül’de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından çocukların ve hayvanların düşmemesi için kazıcı küreklerle kapatılmaya çalışılan yarıklar daha da büyüdü. Göle’ye 51 kilometre uzaklıktaki Sarıyar Mahallesi arazisindeki yarıklar büyüyerek derinleşirken oluşan çukurlar bölge halkını korkuttu. Üç aile, evlerinin çevresinde oluşan yarık ve obruklarla ilgili olarak Erzurum Valiliği, AFAD ve Şenkaya Belediyesi’ne dilekçe verdi.

Tahsin Yeşilyurt, kendi imkanlarıyla çatlakları kapatmaya çalıştıklarını belirterek, yetkililerden olası bir olumsuzluk yaşanmadan sorunlarının çözümlenmesine yardımcı olmalarını istedi. Konutlarının bulunduğu yerde heyelanın devam ettiğini belirten Yasin Yeşilyurt, “27 Eylül Göle’de meydana gelen depremden sonra evlerimizin etrafındaki çatlaklar derinleşti ve çoğaldı. 3 aydır gelip incelediler. Erzurum AFAD’dan önce.Her gece korkuyla evlerimizde yatıyoruz.Evlerimiz”Yetkililerin mezarımız olmadan bize yardım etmesini istiyoruz. Depremin ardından evlerin etrafından sular akmaya başladı. Muhtara haber verdik. Kendisi de ilgili yerlere gerekli başvuruları yaptı ama şu ana kadar kimse gelmedi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu